Uruchomienie czołgu T-72

czolgW końcu udało nam się uruchomić nasz czołg. Było by to niemożliwe bez pomocy sympatyków Grupy Śląsk. Zapraszam do obejrzenia materiału nakręconego przez jednego z nich – Krzysia Kadisa.

Ponad dwa tygodnie czekalismy z uruchomieniem naszego czołgu T-72. Co było powodem? Ano całkiem prozaiczna sprawa. Brak wiedzy i umiejętności. Wprawdzie mechanika nam nie obca, ale tak nas wystraszono „wyższą szkolą jazdy”, tyle nam opowiadali „domorośli fachowcy” o specyfice T-72 że postanowliliśmy „odpuścić” i poczekać na specjalistów. Przydało się posłuchać rady, zdecydowanie, Nie musieliśmy wyważać otwartych drzwi, ale żeby to była jakaś filozofia to nie wydaje mi się. Było kilka niespodzianek które nas niemile zaskoczyły. Jedna z nich to woda w układzie paliwowym… Skończylo się na wymianie filtrów, i niezlej mordędze z pozbyciem się jej….
Generalnie jednak wszystko skończyło sie super…., już wiemy że jeżdzi, już wiemy również że skręca, teraz mnóstwo innej pracy: poznawanie od podszewki, czyszczenie, odświeżenie, wymiana wszystkich płynów Jest sponsor który w przyszłym tygodniu obieał dostarczyć WŁAŚCIWE oleje w przyszłym tygodniu. Teraz, po kilku filmach mała galeria zdjęciowa z wczorajszego fantastycznego dnia.

Przy okazji dla wszystkich potrzebujących umieszczam schemat podłączenia akumulatorów dla T-72. Dziękujemy Dzimi Martin!

schemat-akumulatorow_T72

 

 

I jeszcze jeden film: